Ознака: Пепе

Меѓународен фудбал

Пепе: Странците во Примера секогаш се на мета на медиумите

Бразилецот вели дека странските фудбалери во Ла Лига се секогаш на мета на удар на медиумите во Шпанија. Пепе вели дека странците во оваа лига на своја кожа го чувствуваат […]

Меѓународен фудбал

Автобусот отиде без Кристиано Роналдо

Мурињо нема попуст за никој играч, а доцнењето на петторицата играчи предводени од првата ѕвезда на тимот не беше баш добар вовед во мадридското дерби. Тргнувањето во карантина пред дуелот […]