Ознака: перење

Занимливости

Како да ги перете и одржувате памучните заштитни маски?

Експертите исто така нагласуваат дека правилното перење и одржување на маските е од огромна важност за да бидат тие ефикасни во заштитата. Одличен метод е да ги перете маските во […]

Занимливости

Директорот на „Левис“ советува фармерките да не се перат во машина за перење

Директорот на „Левис“ вели дека фармерки скоро никогаш не треба да се перат во машина за перење или треба да го правите тоа многу, многу ретко. Тој верува дека перењето […]

Занимливости

Грешки кои постојано ги повторуваме: Сè што треба да знаеме за перење градници…

Градниците се перат на поинаков начин во однос на другата облека, но и понатаму постојат жени кои ги ставаат во машината за алишта заедно со останатата облека. Но, оваа пракса […]

Занимливости

Дали и вашите пешкири станале тврди и груби од перење? Еве каде грешите…

Доколку вложувате во скапи и неверојатно меки пешкири, сигурно многу се нервирате кога тие ќе стврднат по само неколку перења во машина. Со цел да го спречите ова, експертот за […]

Живот

Три коцки мраз ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка

Сите знаеме колку е напорно перењето, па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој ќе ви заштеди време и пари. Постои лесен начин да ги испеглате испраните […]

Живот

Колку често треба да се перат алиштата: Изненадувачки но непобитни факти

Перењето е едно од домашните обврски кои многумина не го сакаат, но ако е непходно, не може да се негира дека знае да биде здодевно и заморно. Но, според социјалната […]