Ознака: „Перл Континентал“

Вести

9 лица загинаа во вчерашниот напад врз луксузен хотел

Бројот на жртвите во вчерашниот напад врз луксузниот хотел „Перл Континентал“ во пакистанскиот пристаништен град Гвадар изнесува девет лица, меѓу кои има петмина цивили и четворица напаѓачи, кои се убиени […]