Ознака: перо антиќ

Сцена

По Катарина Ивановска, сега и Перо Антиќ од „Жешко столче“ ги подгреа чаршиските муабети дека има нешто меѓу нив: „Кај што има чад, секогаш има и оган“

Последните неколку дена во домашните медиуми се пишува дека македонскиот модел Катарина Ивановска не е заедно со својот партнер Цобе со која има две деца. Исто така се пишуваше дека […]

Сцена

Перо Антиќ има плакар за патики кој е поголем од тој во продавница

Ако поголемиот дел од припадничките на понежниот пол сакаат да имаат што повеќе високи потпетици, кај мажите тоа најчесто се патиките. Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ […]

Кошарка

ПЕРО АНТИЌ, ЗА АКТУЕЛНИОТ МОМЕНТ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА

Пандемијата со COVID-19 го парализира планетарниот спорт, па и кошаркарската активност во Македонија не беше исклучок. По скоро цели три месеци пауза, сè уште нема јасен датум на кој властите […]

Сцена

Богдановиќ му го “дигна“ Ферарито на Перо Антиќ!!!

Прописите мора да се почитуваат, и важат за сите, па и за нашите спортски легенди како што е Перо Антиќ, инаку актуелен претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија. Имено Саша […]

Живот

Му го собраа „Ферарито“ на Перо Антиќ

Пајак на Паркинзи Општина Центар (ПОЦ) му го собра „Ферарито“ на поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ, кој непрописно го паркирал пред седиштето на Федерацијата. За паркирањето во […]

Сцена

Се разведоа Перо и Ружица Антиќ – таа добила старателство над децата, а еве како го поделиле имотот

Овие денови, медиумите пишуваат за разводот на популарниот македонски кошаркар Перо Антиќ и неговата сопруга, Ружица Антиќ. По 13-годишниот брак, причините за разделбата на парот сè уште се непознати и […]

Сцена

По 13 години љубов во кои добија три синови: Се разведоа Перо Антиќ и Ружица

Поранешниот македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на земјава, Перо Антиќ, и неговата сопруга Ружица, не се повеќе во брак, дознава „Женски Магазин“. Ружица која е основач […]