Ознака: перформанси

Автомобилизам

Хибридниот камион „Никола“ е возило од иднината

Сте слушнале за хибридните автомобили „Тесла“, но веројатно не сте слушнале за хибриден камион под името „Никола“. Имено, ова е втор пат најпрестижните производи во областа на транспортот во Америка […]

Автомобилизам

Русите официјално го претставија новиот УАЗ „Патриот“

УАЗ го претстави подновениот теренец УАЗ „Патриот“. Познати се цените и дополнителната опрема на новото возило.Новиот УАЗ „Патриот“ доби промени во надворешниот изглед – нова решетка и нови фарови со […]

Автомобилизам

Новиот Suzuki GSX-R1000 освојува со перформансите

GSX-R1000 е како вистински самурај: му служи верно на својот господар. Тоа трае веќе цели 30 години, во кои се реализирани над милион продажби.Долговечноста е присутна повеќе кај автомобилите, но […]

Локална самоуправа

Се одржа 12. издание на Бела ноќ

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, вчера /01.10.2016 година/ во Музејот на град Скопје ја отвори традиционалната манифестација БЕЛА НОЌ, каде што беа поставени дел од делата на Големата изложба […]