Ознака: песни

Сцена

Македонски ретро песни на кои и ден-денес „шизиме“ до лудило

Велат времето „лета“, а со брзиот животен тек се менуваат трендовите, гледиштата , вкусовите, како и самите ние. Во последните три децении македонската музика минуваше низ разни модификации. Постојат песни, […]

Сцена

Брена никогаш не и се заблагодарила и ја изминувала на улица: Дивна за пејачката го направила ова, по што била казнета!

Дивна Карлеуша неодамна за српските медиуми раскажа дека додека била водителка во радиото 101 пуштала песни од Лепа Брена иако пејачката тогаш била во кавга со шефот на радио Белград. […]

Сцена

Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.Како […]

Сцена

Кој би рекол: Трамп се воодушевил од песните на оваа српска пејачка!

Легендарната народна пејачка Лепа Лукиќ во емисијата на Огнен Амиџиќ покрај љубовните маки од тинејџерските денови откри и дека сака да му запее на новиот американски претседател Доналд Трамп.-Концертите ме […]

Видео

Најслушаните песни на фејсбук за 2012 година

Станува збор за песните кои беа највисоко позиционирани на музичките листи за изминатава година ширум целиот свет. Погледнете кои песни беа најмногу лајкувани, споделувани и слушани на фејсбук.   Песните […]