Ознака: песок

Живот

Ова е тајната на нејзината долговечност: Јаде по два килограми песок дневно?!

Веќе 60  години Кузма Вати јаде по два килограми песок дневно  и  тврди  дека поради  тоа ни два дена не била болна!Освен што  јаде песок, оваа жена симнува малтер од […]

Локална самоуправа

Медали за најдобрите на меѓународниот турнир во одбојка на песок

Одбојкарската двојка Беренс/Гленцке од Германија триумфираше на седмиот по ред меѓународен турнир во одбојка на песок „2016 CEV BEACH VOLLEYBALL WOMEN SATELLITE SKOPJE“ во женска конкуренција, што од 1 до […]

Живот

Отстранете го песокот од бубрезите: Природен рецепт кој ќе ве спаси од болките

Со овој рецепт за кратко време ќе се ослободите од песокот во бубрезите.Потребни состојки: 100мл лимонов сок 100мл маслиново масло 100мл пиво Начин на подготовка: Се ставете во шише и […]

Видео

Сипал сол на песокот на брегот на морето: А потоа од песокот излегло нешто неверојатно!

Што  мислите  што  е ова?Морскиот растителен и  животински  свет  е многу  богат. Постојат  толку животински видови за кои  никогаш не сме ни  чуле. Но, оние кои  живеат  близу морето се […]