Ознака: петмина загинати

Свет

Петмина загинати од кои три деца во пожар во близина на Санкт Петерсбург

Руските власти соопштија дека телата на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург. „Три деца настрадаа. Според првичните информации, сите […]

Вести Свет

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власти. Јужниот дел на Филипини синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени […]

Вести Свет

Во снежното невреме во САД најмалку петмина загинати

Снежното невреме што предизвика големи проблеми во средниот дел на САД се приближува кон Вашингтон. Невремето почна како силен дожд од Мексико, кој се претвори во снегжна вејавица  и зафати регион […]