Ознака: петмина повредени

Вести Свет

Еден убиен и петмина повредени во близина на Белата куќа

Едно лице е убиено, а петмина се повредени во близина на Белата куќа во центарот на Вашингтон. Пукањето се случило на околу три милји од Белата куќа во четвртокот вечерта по локално […]

Македонија

Петмина повредени во тешка сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

На 03.09.2019 во 21:00 часот на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.С.(62) од с.Манастирско Доленци, […]

Црна хроника

Во тешка сообраќајка кај Росоман еден загинат и петмина повредени

Едно лице загина, а пет други се повредени утрово во тешка сообраќајка кај росоманското село Камен Дол, изјавија очевидци за МИА. Според МВР, во несреќата учествувале патничко возило “Голф“ со […]

Црна хроника

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Едно лице почина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера во 14:15 часот се случи  на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка кај селото Облавце, потврди полицијата. Несреќата се […]

Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Пет лица меѓу кои и три деца се повредени во сообраќајната несреќа која утрово во 6:50 часот се случи на патот кон Гостивар, во близина на клучката Камењане, дознава КУРИР. Во сообраќајката […]

Балкан Вести

Трамвај излета од шини во Белград, едно лице загина

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи утрово во центарот на Белград при што трмвај излета од шините загина едно, а повредене се пет лица. Несреќата се случила кога автомобил “Дачија“ […]

Балкан Вести

Екслозија на плински уред го потресе Марибор

Во експлозија на плински уред во станбена зграда петмина станари се повредени од кои еден е со тешки повреди. Целосно се уништени 15 станови, како и возилата паркирани пред зградата. […]

Црна хроника

Во судар меѓу автобус и автомобил-еден загинат и петмина повредени

Во тешка сообраќајна несреќа која изутрината во 5:45 часот се случи на магистралниот пат Струга – Охрид на крстосницата кај Струшкото село Мислешево едно лице го загуби животот, а пет […]