Ознака: петок 13ти. морничава месечина

Занимливости

Денеска е петок 13 вечерва ќе гледаме морничава полна месечина- еве што значи!

Денеска е петок 13. и воедно денот кога треба да бидеме сведоци на морничава полна месечина каква што не сме виделе во последните неколку години. Овој феномен наречен „морничава полна […]