Ознака: Петриње

Балкан

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нов силен земјотрес во Хрватска, градот Петриње никогаш повеќе нема да биде ист!

Земјотрес со јачина од 4,8 степени по рихтер според првичните информации регистриран е доцна вечерва во Хрватска. Според податоците на ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 21 часот и 21 минута. […]

Балкан

Сеизмолог: Следува голема серија земјотреси, меѓу кои ќе има и посилни

Централна Хрватска, рано наутро во средата, беше потресена од два нови силни земјотреси со епицентар во областа Петриња, со јачина од 4,7 и 4,8 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот во […]