Ознака: петстотини илјади

Вести Свет

Петстотини илјади Британци на протест против Брегзитот

Околу петстотини илјади Британци излегоа денес на улиците на Лондон со барање да се прекине Брегзитот и да се распише нов референдум. Најголем број од демонстрантите се млади лица кои побараа […]