Ознака: петта колона

Интервјуа

Независен: Интервју со д-р Филип Петровски за политичките состојби во Македонија

Движењето „Македонија блокира“ како лесно да се помири со промената на уставното име. Дали е тоа поради немоќ, малиот број граѓани што се одѕиваа на протестите, притисоците од власта или […]

Контроверзни фајлови

Викиликс: Никола Димитров бил “Заштитен извор” на амбасадата на САД

Организацијата Викиликс тврди дека актуелниот шеф на македонската дипломатија Никола Димитров во два наврати бил заштитен извор на амбасадата на САД. Според организацијата која со години објавува тајни строго доверливи […]

Коментари

Мицковски ги нарече фекалии тие што се за Бојкот на референдумот

Дали е нервоза поради јасно изразената воља на Македонскиот народ со најава за огромен процент на оние што ќе бојкотираат или се работи за налог, но Мицковски денеска направи гаф […]