Ознака: пециво

Кулинарство

МАРГАРИТИ – кога ќе пробате, ќе барате уште! Одлични за појадок, ужина или вечера…

Одлични за појадок, ужина или вечера…Состојки: 1 коцка квасец (30 гр) 1 јогурт 100 мл мелко малку сол 1 лажица шеќер 500-600 гр брашно малку масло 200 гр сирење 3 […]

Кулинарство

Супер брз појадок за 15 минути…Ај пробајте да изедете само едно!

Супер брз појадок за 15 минути…Состојки: ½ л јогурт 1 прашок за пециво 3 јајца брашно по потреба сол Припрема: Истурете го јогуртот во сад, додадете јајца, прашок за пециво […]

Кулинарство

Домашните „ќе полудат“ по НИВ – Децата ги јадат со чаша ЈОГУРТ, а возрасните со чаша ПИВО!

Домашните ќе полудат по НИВ – Децата ги јадат со чаша ЈОГУРТ, а возрасните со чаша ПИВО!Потребни состојки: 400 гр брашно 2 прашок за пециво 2 кесички сув квасец 200 […]