Ознака: печени компири

Кулинарство

Печени компири со рузмарин и мелена црвена пиперка: Вкусен прилог кој се подготвува многу лесно

Компирите подготвени на португалски начин е совршен гарнир за секое месо. Потребни состојки: – 4 компири со средна големина – путер – сол и бибер – рузмарин – мелена црвена […]

Кулинарство

Однадвор крцкав, а одвнатре мек: Сме пробале печен компир на многу начини, но овој е на врвот на скалата!

Феноменално крцкава кора однадвор, а одвнатре мек, ароматизиран со рузмарин.Состојки: компири средна големина маст малку крупна морска сол малку маслиново масло 1-2 лажици оцет зачини (рузмарин или др. по желба) […]