Ознака: печени пиперки

Кулинарство

Есен во еден вкусен залак: 3 рецепти за јадења од печени пиперки

Кога во септември ќе замириса на печена пиперка, тоа е јасен знак дека есента пристигнала… Денеска ви претставуваме 3 вкусни рецепти за јадења од печени пиперки во кои ќе ужива […]

Кулинарство

Печени пиперки со лукче – рецепт кој секоја домаќинка треба да го знае

Старите домаќинки веќе знаат да подготват пиперки со лук, па затоа ова повеќе е упатство за помладите жени. Состојки – Свежи пиперки – Магдонос – Лук – Сол, масло и […]