Ознака: печени

Кулинарство

Згмечени па печени: Сите ги обожаваат вака приготвените компири!

Крцкавоста е загарантирана ако го згмечите компирот со виљушка, чаша или некое друго кујнско помагало, односно ако му ја израмните површината пред да го ставите во рерна Згмечените печени компири […]

Кулинарство

Пикантни печени компири со семки и зачини

Пикантни и крцкави компири, кои се идеален прилог за ручек.Состојки: 600г компири 1 шолја пченкарно брашно Семки од сончоглед и сусам Оригано Мајчина душица Рузмарин Масло, сол Толчена пиперка Мелена […]