Ознака: печен компир

Кулинарство

Рецепт за печен компир полнет со сирење – јадење кое сите ќе го обожувате

Количината е доволна за четири порции, може да ги јадете самостојно или пак како прилог во некое јадење. Состојки: – 8 поголеми компири; – 30 до 60 грама путер; – […]

Кулинарство

Рецепт за печен компир кoj го „сруши“ интернетот: Овој метод и зачините се мешавина која прави совршенство!

ТикТокерот Џереми, кој го сподели рецептот, не може да верува дека луѓето се толку воодушевени. Рецептот за печен компир на ТикТокерот, Џереми Шек, ги воодушеви сите оние кои го пробаа, […]

Кулинарство

Одличен начин да ги испечете највкусните компири во рерна

Вака подготвените “пржени” компирчиња се многу вкусни, а многу поздрави од тие што ќе ги испржите во масло. Потребно е: компири неколку белки од јајца зачини по желба Подготовка: – […]