Ознака: печен кромид

Здравје

Го намалува шеќерот и притисокот и спречува срцев удар: Една недела јадете кромид на овој начин

Кромидот има силно антибактериско дејство. Свежиот кромид со мед се користи за лекување бронхитис и воспаление на белите дробови и го ублажува нападот на кашлица. Исцедениот кромид помага за болка […]

Живот

Да не поверува човек: Еве кои се болести ги лекува печениот и варен кромид

За лекување на силни главоболки, кашлици, симнување на температурата…Кромидот може да ви помогне за лекување на многу болести.Кромидот отсекогаш бил дел од нашите оброци, без оглед дали се консумира суров […]