Ознака: пешак

Црна хроника

Во Прилеп прегазен пешак

Седумдесет и двегодишен пешак со иницијали Б.К вчера околу пладне бил прегазен на улицата “Александар Македонски“ во Прилеп од страна на патничко моторно возило “Рено Клио“ со битолски регистерски таблички […]

Црна хроника

Средношколец прегазен во Штип хоспитализиран со тешки повреди, автомобилот го влечен неколку метри

На булеварот „Гоце Делчев“ во Штип утрово се случи сообраќајна несреќа во која тешко е повреден пешак. Несреќата се случи во 9 часот и 10 минути на пешачки премин кога […]

Црна хроника

Пешак прегазен кај Министерство за здравство

На ул.„50-та Дивизија“, на рампата кај Министерство за здравство вчера околу 10:20 часот  возило „Шкода Октавиа“ управувано од Г.И. удрило во пешакот Б.Ј.(68) од с.Инџиково.На пешакот му е укажана лекарска […]

Црна хроника

Воз удри пешак во Маџари- лицето станало и го напуштило местото на настанот

На железничката станица- Маџари во Скопје, поточно околу 150 метри од влезниот сигнал во близина на Макошпед, ноќеска во 00.50 часот се случила железничка незгода во која воз што сообраќал […]

Балкан

Ужас! Го удрил автомобил и од силината на ударот летал 3 метри во височина

Девојка утринава удрила пешак кој претрчувал на пешачки премин на улицата „Јуриј Гагарин“ во Белград.Според очевидците за пешаците било црвено, но не е познато од која причина човекот пробал да ја претрча улицата кога […]

Вести

Прегазен пешак во Скопје, починал на лице место

Уште една трагедија го потресе синоќа Скопје, откако претходно веста дека почина 24 годишна девојка во сообраќајка, го зави градот во црно. Овој пат почина пешак од Ражаничино.Во сообраќајната несреќа […]

Црна хроника

Возачот што прегази пешак се пријави во полициската станица во Тетово

СВР Тетово идентификувало едно лице кое е се сомничи дека било учесник во сообраќајната несреќа што синоќа околу 20 часот и 25 минути се случила на автопатот Гостивар-Тетово спроти спортската […]