Ознака: пешаци во Куба

Свет

Олдтајмер покоси пешаци во Куба, тројца загинати и најмалку 20 повредени

Автомобил олдтајмер излета од познатиот булевар “Малекон“ во Хавана, Куба и влета меѓу пешаци. Како што соопштија кубанските власти три лица загинаа, а најмалку 20 се повредени. Двајца од повредените се […]