Ознака: пешачки премин

Занимливости

Пред овој пешачки премин сите возачи застануваат

Иако пешачкиот премин би требало да ги заштити пешаците при преминувањето на другата страна од улицата, многу возачи не ги почитуваат сите правила во сообраќајот.Овој пешачки премин е креативно решение […]

Црна хроника

Прегазен човек на пешачки во Влае

Несреќата се случила на крстосницата од улиците Ацо Шопов и Иван Цанкар во Влае…Несреќа попладнево го потресе Скопје. Пешак бил прегазен во скопската населба Влае. Несреќата се случила на крстосницата […]