Ознака: пејачка

Сцена

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации, па од Монако се упати во Франција. Музичката ѕвезда на […]

Сцена

Дуа Липа не се откажува! Таа се обиде да се „исчисти“ со изјава, и повторно вели дека Косово не е Србија

Таа наведува дека нејзината објава е „погрешно протолкувана“, но сепак сака „нејзината земја да биде претставена на картата“. Бурата предизвикана од скандалозните објави на Дуа Липа (24) во кои таа […]

Сцена

Внуката на Беквалац стана пејачка- гласот и го споредуваат со нејзината тетка, а кога ќе ја видите во танга ќе се препотите

Новата ѕвезда за која зборува целиот регион кога станува збор за музиката е младата Зои (21) ќерка на Драгана Беквалац. Имено внуката на Наташа Беквалац тргна по стапките на својата […]

Сцена

Трагедија на настап: Пејачката паднала и починала на сцена (ВИДЕО)

Изразувајќи сочувство на семејството на починатата Фанија Кхаљилов, рускиот министер за култура објавил: “Не напушти одлична професорка, талентирана музичарка и пејачка. Пејачката била дел од татарската музичка група „Karlygach“со која настапувала […]

Сцена

Весна била отфрлена од семејството, но судбината ѝ се насмевнала и денес има сè

Српската пејачка Весна Џогани имала навистина тешко детство, но судбината и` се насмевнала и животот целосно и` се сменил. Од девојче израснато во сиропиталиште, стана позната пејачка. Имено, кога имала […]

Сцена

Откриено како Лепа Брена го добила својот прекар

Лепа Брена е родена во Тузла во 1960 година како Фахрета Јахиќ. Уште како девојче била амбициозна, а основното училиште го завршила како првенец на генерација. Својот настап го имала на […]

Сцена

Нема да ја препознаете: Стоја тотално го промени својот изглед

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја неодамна потполно го променила изгледот, а на улица едвај ја препознале. Имено, пејачката е фатена на шопинг, во природно издание и без трошка шминка. Очигледно одлучила […]