Ознака: пејач

Сцена

Ова е новата девојка на Александар од „Ѕвездите на Гранд“

Откако Македонецот Александар Стевановски од Крива Паланка вчера повторно се појави во Ѕвездите на гранд со нова девојка предизвика бура од реакции.Имено жирито беше запрепастено кога кандидатот на сцената пееше […]

Сцена

Македонецот кој се фрли на сцената на „Ѕвездите на Гранд“,годинава се врати со девојка

Дали се сеќавате на Македонецот кој се фрли на сцената на Ѕвездите на гранд и плачеше поради девојката која го оставила?Александар Стевановски од Крива Паланка минатата сезона во Ѕвездите на […]

Сцена

„Јас живеев во еден стан таа во друг“-Српскиот пејач откри какви проблеми има во бракот

„Имавме проблеми кои ги решивме. Вистина е дека некое време живеев во друг стан, но сега повторно живееме заедно.Ниту еден брак не е совршен, па ни мојот“- изјави Бане и […]

Сцена

Синот на Синан Сакиќ збесна: „Нема вие да го погребате, тој ќе ве погреба вас“

Синот на легендарниот фолк пејач Синан Сакиќ, Ален Сакиќ не може да ја сокрие својата лутина и без поради многубројните коментари и приказни кои овие денови кружат во медиумите, а […]

Сцена

Твитераш сакаше да го исмее Саша Матиќ, но тој му одговори на неверојатен начин

Во емисијата Амиџи шоу, гостин бил Саша Матиќ, кој за време на рубриката Bitter twitter, Амиџиќ прочитал едно навредливо прашање кое било упатено на Саша  Матиќ.-Ако Саша Мтиќ може да […]

Сцена

Џоле Џогани ја откри шокантната цифра која ја зема месечно!

Стиховите на песните на Џоле Џогани секогаш беа посветени на некого, дали на естрадата, на младите, на пореметените вредности и сл.Меѓутоа, пејачот никогаш досега ги нема критикувано политичарите. -Кога во […]