Ознака: пивофест 2016

Сцена

Забавата не запира: Миле Кузмановски, Рада Манојловиќ и Аца Лукас на „Пивофест 2016“

Голема забава се очекува и вечерва во Прилеп. Прв ќе настапи нашиот Миле Кузмановски, по него згодната Рада Манојловиќ, а за најлудиот дел од ноќта публиката ќе ја забавува Аца […]

Сцена

Каролина Гочева вети одлична забава на Пивофест

Втората фестивалска вечер на „Пиво Фест 2016“ ќе ја краси настапот на македонското девојче Каролина Гочева.Наздравувајќи со пиво, таа порача дека е среќна што настапува во овој град. На прес […]