Ознака: пикантни

Кулинарство

Пикантни печени компири со семки и зачини

Пикантни и крцкави компири, кои се идеален прилог за ручек.Состојки: 600г компири 1 шолја пченкарно брашно Семки од сончоглед и сусам Оригано Мајчина душица Рузмарин Масло, сол Толчена пиперка Мелена […]