Ознака: пилатес

Живот

6 правила за работа од дома: Како да не си го уништите вашето здравје и да не се здебелите за време на пандемијата?

Во текот на оваа вонредна состојба, голем дел од вработените работат од дома, а работата од дома има и свои предности: можете да спиете подолго затоа што не трошите време […]

Сцена

Еве како се храни Меган Маркл: Во работни денови почитува одредени правила, а викендите се почестува!

Со пилатес и трчање го одржува телото во топ кондиција, но крие уште по некоја тајна Покрај фитнес рутината, војвотката од Сасекс Меган Маркл успешно ја одржува својата тежина и […]

Живот

Зошто пилатес вежбите се важни за вашето здравје?

Пилатес вежбите се практикуваат за зацврстување на телото, но тие се препорачуваат и како терапии при заздравуање од повреди. Слушајте го вашето тело и практикувајте ги овие вежби за совршен баланс. […]