Ознака: Пилешкото месо

Кулинарство

Пилешко какво не сте пробале досега – во сос од портокал и мед

Пилешкото месо е една од најчесто користените намирници во секоја кујна, бидејќи е здраво, евтино и лесно за подготвување. Во 100 грама бело пилешко месо без коски има: 165 калории, […]