Ознака: пилешко месо

Кулинарство

Разбијте ја монотонијата за припремата на пилешко месо! Оваа крцкава варијанта

Крцкави пилешки гради! Состојки: 3 парчиња пилешки гради со средна големина 2 белки 1 чаша бадеми ¼ чашa рендан пармезан 1 лажичка мајчина душица 2 лажички оригано 1 лажичка сол […]

Кулинарство

Летен ручек од кој ќе излижете прсти – Ролнички од тиквички и пилешко месо

Ги обожаваме тиквичките – здрави, вкусни и нискокалорични, а може да се употребат во безброј варијации на рецепти. Овојпат имаме предлог за ручек од кој ќе ги излижете прстите – […]

Кулинарство

Летен ручек од кој ќе излижете прсти – Ролнички од тиквички и пилешко месо

Ги обожаваме тиквичките – здрави, вкусни и нискокалорични, а може да се употребат во безброј варијации на рецепти. Овојпат имаме предлог за ручек од кој ќе ги излижете прстите – […]

Кулинарство

Кобна грешка на многу готвачи: Ако го правите ова со пилешкото месо, го ризикувате здравјето

Свежото пилешко честопати е преполно со бактерии, како салмонела и хеликобактерии, а миењето со вода никако не помага да се ослободите од нив Пилешкото е еден од омилените видови месо […]