Ознака: пилешко месо

Кулинарство

Пилешкото месо со три вида сирење кое се подготвува за 20 минути е непобедливо

За некои најубавиот ручек е оној кој содржи пилешко месо. Пилешко месо со три вида сирење е одличен избор доколку денес доцните со вашиот ручек, може да се направи само […]

Кулинарство

Полнети тиквички со пилешко месо: Здрав, лесен и нискокалоричен оброк

Тиквичките се вистински синоним за лесно и вкусно летно јадење. Тие можат да се припремат на најразлични начини и секогаш се неверојатно вкусни. Денеска ви предлагаме да подготвите полнети тиквички […]

Кулинарство

Вкусен оброк за топлите денови: Полнети тиквички со пилешко месо

Тиквичките се вистински синоним за лесно и вкусно летно јадење. Тие можат да се припремат на најразлични начини и секогаш се неверојатно вкусни. Денеска ви предлагаме да подготвите полнети тиквички […]

Кулинарство

Необично, но вкусно: Пробајте салата со пилешко, фета и јагоди!

Десертите со јагода се доста прочуени, но ова овошје е одлично и во салатиСостојки: 450гр пилешки гради 20гр рукола 200гр јагоди 150гр фета сирење 2 лажици власец балзамико оцет масилново […]

Кулинарство

Пилешко со кисела павлака во палачинки!

Сигурно ќе ви  се допадне оваа комбинација!Состојки: За палачинки: 2 јајца Брашно Сол Масло 2 чаши  млеко Фил: 500гр пилешки гради Една кисела павлака Кашкавал Подготовка: Направете палачинки. Пилешките гради […]