Ознака: пилинг

Нега и убавина

Рецепт за пилинг кој го уништува целулитот!

Пилингот е одличен препарат пред нанесување антицелулитни креми, а во комбинација со масажа, дава одлични резултати во борбата против целулитот. Можете да го купите, или можете да го направите сами. […]

Нега и убавина

Рецепти од кујната, црното пиво е за нега на коса, а кафето за пилинг

Редовниот пилинг е еден од најважните чекори во негата на кожа, препорачува др. Мехмет Оз. Затоа тој советува да се посветите на здравата храна, тоа го препорачува и неговата соработничка […]

Нега и убавина

Пилинг од морска сол за нежна кожа и помалку целулит

Главната цел на пилингот е отстранување на нечистотиите и мртвите клетки од кожата. Пилингот ја стимулира циркулацијата и допринесува за подмладување на клетките на кожата. Пилингот од морска сол не […]

Живот

Кафе, сол и кокосово масло: Домашен супер-пилинг против целулит

Целулитот е еден од најупорните женски “непријатели”, а го има речиси секоја жена на светот.Покрај редовното вежбање и големата количина на вода, секако ви е потребен и квалитетен пилинг кој […]

Живот

Еве зошто е добро да го миете лицето со минерална вода

Миењето на лицето со минерална вода е корисно за здравиот изглед на кожата. Оваа метода најмногу ја користат жените од Јапонија кои се познати по добро негуваната кожа и младешкиот изглед.Експертите […]