Ознака: пилот

Занимливости

На авион му откажа моторот, па мораше да слета на улица

Во Лос Анџелес неодамна се одигра права драма. Во петокот околу пет часот попладне мал авион принудно слета сред прометна улица во Хантингтон Бич, избегнувајќи бројни автомобили. Медиумите јавуваат со […]

Живот

Пилотот принудно слетал ткако една жена дознала дека сопругот имал љубовница

Авионот на летот Доха – Бали принудно слетал во Индија поради хаосот кој настанал откако една жена дознала дека сопругот ја мами.Двојката заедно со нивното дете летала во индонезискиот туристички […]

Вести

Трагедија: Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.– Можам да потврдам […]

Вести

Србин претепал пилот на НАТО што ја бомбардирал Србија

Дел од српските медиуми пренесуваат дека извесен Раде С. од српското село Лозово, во кафеана во Цирих, Швајцарија, претепал Англичанец, поранешен пилот на НАТО бидејќи го слушнал како гордо се […]

Црна хроника

Го преживеа падот на авионот на Чапекоензе и откри шокантни детали: Еве што се случуваше непосредно пред несреќата!

Новинарот Рафаел Хензел, кој го преживеа падот на авионот со фудбалерите на Чапекоензе, раскажа дека пилотот во последните моменти пред несреќата ниту еднаш не им рекол на патниците да се […]

Црна хроника

УЖАСЕН ПРЕСВРТ: Бразилските фудбалери во срушениот авион се убиени! Не станува збор за несреќа!

Боливискиот министер за одбрана Рејми Фереира, изјавил дека за трагичниот пад на авион во Колумбија на 29. ноември, во кој се наоѓале и фудбалери од бразилскиот прволигаш Чапокоензе Реал, виновен […]

Меѓународен фудбал

Пилотот очајнички барал да слета, операторката го „одложувала“

Во последниот разговор на пилотот  на паднатиот авион со  бразилски фудбалери, со  команда на лет во Колумбија, тој во паника барал коордиати за слетување  на пистата. Мигел Кирога од операторот […]

Живот

„Стјуардеса сум и често имам секс со пилоти и патници“: Хрватица открила што се случува во авион!

„Сигурно се прашувате дали ние стјуардесите имаме секс со пилотите? Одговорот нема да ве шокира: Секако дека имаме!“„Верувајте ми, секакви работи се случуваат на 12.000 метри“, открила една хрватска стјуардеса […]