Ознака: пилот

Вести

Турција повторно се извини и понуди куќа за загинатиот руски пилот

Турското летувалиште Кемер на членовите на семејството на загинатиот руски пилот им понуди куќа на море како подарок.Да потсетиме, рускиот пилот Олег Пешков загина откако турското воено воздухопловство го собори […]

Филм

Топ Ган во 3Д

  Топ Ган конвертиран во 3Д, филмот кој го направи Том Круз познат во пошироките простори, ќе биде прикажан во кината на Имакс во Фребруари. Класиката од 1986 е преработена […]