Ознака: пинкови ѕвезди

Сцена

Се огласи Јелена: Еве што мисли за тоа што Шабан му го сврте грбот на Саша Поповиќ!

Јелена Карлеуша изјави дека не го разбира колегата Шабан Шаулиќ, кој ја изненади јавноста дека од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ ќе премине во конкурентските „Пинкови ѕвезди“, додавајќи дека Шабан испаднал […]

Сцена

Погледнете кои ќе бидат новите судии во „Пинкови ѕвезди“

Во новата сезона на натпреварувачкото шоу „Пинкови ѕвезди“, кое повторно ќе се емитува од септември, продукцијата реши да го промени составот на жири- комисијата. Во новата сезона на натпреварувачкото шоу „Пинкови ѕвезди“, […]

Сцена

ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА: Еве колку гласови освои Мите од публиката!

Македонецот Мите Стоилков е победник на втората сезона на шоуто Пинкови Ѕвезди.Македонската гордост со својата скромност и раскошен талент ги освои гласовите од публиката.  Пинк.рс ексклузивно ја објави листата на гласови […]

Сцена

ЦЕЦА ГО САКА АДАМ ЗА СЕБЕ: Со нејзиниот коментар ги остави СИТЕ БЕЗ ЗБОРОВИ

Освен какдидатите кои се натпреваруваа за победа во популарното регионално музичко шоу „ Ѕвездите на Пинк“, во фокусот секако беше и српската фолк дива и членка на жирито – Цеца […]

Сцена

Видео: ДОКОЛКУ ПРОПУШТИВТЕ: Еве како беше прогласен Мите за победник!

Погледнете го моментот кога Македонецот дозна дека е победник на втората сезона на шоуто.Покажа емоции, вистинско македонско пеење, навистина ја заслужи победата. Ова беше коментарот за Мите откако беше прогласен […]

Сцена

ВИДЕО: Цеца откри голема тајна по 12 години молчење!

Цеца Ражнатовиќ откри во првата полуфинална емисија на „Пинкови ѕвезди“ која песна им ја посветила на децата, но и признала дека таа нумера никогаш ја нема отпеано, освен во студио.Натпреварувачката […]

Сцена

Пејачка од „Пинкови Ѕвезди“ ШОКИРАШЕ: „Имам рак, наскоро ќе умрам!

– Боледувам од рак, имам чувство дека наскоро ќе умрам…Габријела Пејчев, пинковата ѕвезда откри детали со кои ги шокираше фановите. Пејачката откри дека боледува од рак и остави прашање до […]