Ознака: пиперки и домати

Кулинарство

Пилешки ѓувеч

8 пилешки наткопани 1 исечена главица кромид 1 модар патлиџан исечен на коцки 2 пиперки исечени на коцки 4 домати исечени на коцки 2-3 моркови исечени на кругови 250 г […]