Ознака: писториус

Вести

Главниот детектив во случајот Писториус обвинет за убиство

Главниот детектив кој работи на случајот со параолимпиецот Оскар Писториус, може да биде обвинет за убиство поради отворање оган на минибус во кој се наоѓале седум лица.Портпаролот Невил Малила изјави […]

Црна хроника

Оскар Писториус обвинет за убиство на својата девојка

Јужно африканскиот параолимпиец Оскар Писториус официјално е обвинет за убиство на својата девојка Рива Стенкамп. Според обвинението на јавниот обвинител Гери Нел, Писториус на критичниот ден станал од спиење, ги […]

Вести

Случај Писториус: Полицијата пронајде стероиди, се јави и мајката на убиената

Јужноафриканската полицијата пронајде во домот на параолимпиецот со две ампутирани нозе Оскар Писториус, кој е обвинет за убиство на својата девојка познатиот модел Рив Стинкамп, стероиди покрај дрвата палка за […]

Вести

Писториус намерно ја убил девојката?

ужноафриканскиот атлетичар Оскар Писториус, шесткратен параолимписки победник, во петок го чека сослушување во Кривичниот суд во Преторија, поради сомнеж за убиство на својата девојка.Локалната полиција потврди дека неговата 30 годишна […]