Ознака: пишкоти

Кулинарство

Повеќеслоен колач од бело чоколадо и пишкоти без брашно и без печење

Рецепт и видео презентација на Силвана од Силванина кујна. Вкусен и лесен колач од бело чоколадо и пишкоти кој се подготвува за многу кратко време без печење. Превкусен е, а […]

Кулинарство

Колач со вишни и пишкоти – кремасто и сочно задоволство во кое ќе ужива целото семејство

Ви носиме едноставен рецепт за совршен десерт кој ќе ве фасцинира со својот вкус! Потребни состојки: – 700 гр. вишни – 16 лажици шеќер – 2 пудинга од малина или […]