Ознака: пиштол

Црна хроника

Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух

Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух „На 25.06.2020 во 23,55 часот во СВР Скопје, М.А.(39) од Скопје пријавил […]

Црна хроника

Вработени на гинекологија доживеале шок, сопруг на пациентка од тетовско им вперил пиштол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница’’. На 4-ти февруари […]

Црна хроника

Вработени во скопски маркет доживеаја хорор, им впериле пиштол

На 18.02.2020 околу 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари и побегнало. […]

Вести

Пронајдено е безживотно тело во населбата Маџари

Мртов маж со прострелна рана на главата утрово бил најден во населба Маџари на стадионот „Борис Трајковски“  веднаш под трибината. Случајот во МВР бил пријавен околу 10 часот. подоцна лицето […]

Занимливости

Криминалец со пушка влезе во бар и нареди сите да легнат на подот: Внимателно погледнете ја реакцијата на овој човек!

Сосема е нормално човек да се исплаши кога некој кон него ќе впери оружје, но очигледно има и други примери. Грабежот на еден бар во американскиот град Сент Луис покажа […]

Македонија

Директорот Исени со пиштол на свадба (ВИДЕО)

Претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени, се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба […]

Вести

Шест годишно дете донело пиштол во градинка

Полицијата од Охајо соопштила дека вчера во една градинка од шест годишно дете запленила пиштол. Пиштолот бил откриен кај момчето, откако некој пријавил дека во пантолоните носи нешто што делува […]

Балкан

Голема тајна на 90-тите: Ќе ве изненади приказната што се крие зад опашаната тренерка!

Иконите на белградскиот асфалт се паметат по бројот на криминални дела, според начинот на живот, но и по единствениот стил на облекување кој тогаш бил популарен.Тренерка, каиш, „ер максици“, златен […]

Вести

Банална причина – Полицијата уби момче со Даунов синдром: Не сакал да го спушти пиштолот-играчка

Шведската полција во центарот на Стокхолм уби момче со Даунов синдром, кој кај себе имал пиштол играчка, јавија локалните медиуми. Полицијата отворила оган врз 20-годишниот Ерик Торел реагирајќи на „опасната […]

Вести

Пиштолот со кој беше застрелан фудбалерот Јанушев е пред „Ред Кафе“

Напаѓачот кој со 5 куршуми вечерва во 18:00 часот го застрела фудбалерот Мартин Јанушев, во Аеродром пред кафулето „Ред Кафе“ го фрлил пиштолот на местото на настанот и избегал во […]

Вести

Ристовски: Полицијата впери пиштол во глава на наш кандидат за градоначалник, автобуси се блокираат на пат кон Скопје

-Како партија сме сериозно подготвени, но исто така, сме и сериозно свесни кои ќе следат и следуваат веќе од власта. Навистина ми е многу жал што во ова линковско приклучување […]