Ознака: пијалак

Нега и убавина

Полн со антиоксиданти. Ги исфрла мастите од телото, а токсините од цревата

Овој пијалак е полн со антиоксиданти и помага при слабеење. Започнете го секое утро со овој напиток и ќе видите како се менува вашето тело! Состојки:1 лажичка чиа семе (5 […]

Живот

Кафе со пипер: Зошто треба да го пробате овој пијалак?

Традицијата за додавање пипер во кафето настанала пред многу векови, кога арапските трговци смислиле како да ги печат зрната кафе со пипер за да ги зачуваат вкусот и аромата подолго. […]

Кулинарство

Есенско кафе со тиква: Новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона

Далгона кафето беше многу популарно претходните месеци, а можевте да го пробате и со различни вкусови. Како што доаѓа есента, така стануваат популарни и некои други рецепти кои љубителите на […]