Ознака: Пијалок

Живот

Тајниот пијалок на Холивуд: Благодарение на овој рецепт ѕвездите слабеат преку ноќ!

Доколку сакате да симнете некој килограм, овој пијалок нека ви биде појадок секој ден. Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер советувала многу славни актерки за тајните на здравата исхрана, а неодамна […]

Живот

Како да се подмладите? Пијте пијалок од четири состојки секое утро, во кој се колне и Салма Хајек

Салма Хајек има 54 години, иако изгледа многу помладо и, за разлика од многу нејзини колеги, е природна. Познатата актерка тврди дека не се подмладувала со ботокси или естетски зафати, […]

Живот

Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишок сол и маснотии и го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, […]

Живот

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис, импотенција, рак, висок крвен притисок и […]

Живот

Популарниот пијалак кој во себе “крие“ салмонела: Ова е убедливо најлошата бактерија која може да биде фатална

Љубителите на кисели коктелите кои во себе содржат јајца треба да внимаваат на начинот на кој тие се прават или пак самите си ги прават затоа што овие популарни напитоци […]