Ознака: Пијалок

Живот

Пијалак со кој за 12 дена ќе го отстраните целото сало од стомакот

Отстранувањето на салото од пределот на стомакот е една од најтешките задачи. За да го решат овој проблем, луѓето најчесто се потпираат на помошникот кој важи за најефикасен – водата […]

Нега и убавина

Пијалак од 4 состојки за топење на несаканите килограми

Потребни состојки: 1 супена лажица чиа семки 1 лимон, исцеден 1 супена лажица мед 350 милилитри вода Начин на подготовка: Потопете ги чиа семките во вода и оставете ги отстојат […]

Живот

Сок од три состојки – вашиот сојузник против вирусите и гриповите

Во овој период од годината, кога времето е променливо, темпото на живот брзо, стресот сеприсутен, имунитетот е прв на удар. Токму затоа, во продолжение ќе ви презентираме сок од три […]

Живот

Природни пијалаци за регулирање на балансот на хормоните

Стресот и модерниот начин на живеење може да предизвикаат нарушување на балансот на хормоните. Иако ако дојде до нешто такво најдобро е да посетите интернист и ендокринолог, можете да си […]

Живот

Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби

Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби Мирисите на телото се нормална појава, а еве начин како да ги елиминирате овие непријатности. Храната и пијалокот кои ги внесуваме во […]

Нега и убавина

Пијалок од пет состојки кој ги елиминира сите непријатни телесни мириси

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или голема и мала нужда. Ако […]

Нега и убавина

Природен пијалок кој ќе ви помогне брзо да ослабете

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашето тело. Но, доколку другите органи се полни со токсини, тогаш функционирањето на црниот дроб станува тешко. Во таа насока, мошне тешко […]