Ознака: Пијалок

Живот

Освежувачки пијалак кој е одличен по здравјето

Лимонадата е најдобар избор за врелите летни денови, а можете да го подобрите нејзиниот вкус така што ќе додадете пробиотици во неа. Поради ферментацијата која се случува со оваа комбинација, […]

Живот

За 5 дена 3 килограми помалку со овој пијалок

Доколку сакате да ослабете за кратко време без напорни диети, конзумирајте го овој едноставен пијалок кој помага кај согорувањето на калории, го храни телото со витамини и минерали.Ова е веројатно […]

Живот

Неверојатен пијалок за чистење на бубрезите

Премногу токсични материи може да доприносат за заболување на бубрезите, уринарниот тракт и мокрачната бешика. Нивните најголеми непријатели се солта, генетски модифицирана храна, протеини од животинско потеклом газирани пијалоци, кофеин и […]

Живот

ОДЛИЧЕН ЧИСТАЧ НА ОРГАНИЗМОТ:Овој пијалок гарантира добро здравје и енергија

Овој пијалок е популаризиран во Источна Европа каде се користи како одличен чистач на организмот.Станува збор за квас од цвекло кој меѓу другото помага во варење, чистење на црниот дроб, […]

Живот

СОВРШЕН ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Овој напиток има 0 калории а дава многу енергија

Овој напиток ќе ви помогне да ослабнете и што е најважно, ви дава многу енергија.Состојки: 2 големи јаболки 2 стапчиња цимет 1 литар вода 1 стаклено шише со поголем отвор  […]

Живот

Исчистете го телото од токсини и маснотии со овој пијалок!

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја врши својата функција.Затоа, слабеењето оди многу потешко за разлика од дебелеењето, иако многу луѓе не се запознаени […]