Ознака: пијалоци

Живот

Сè повеќе млади страдаат од рак, а овој пијалак може да биде причината

Научниците започнаа со истражувања, откако се зголеми процентот на пациенти под 35 години со рак на дебелото црево. Лекарот Луис Кантли од универзитетот Корнел, објаснува дека глукозата и фруктозата кои […]

Занимливости

Пијалаци во кафулињата преполни со бактерии, а добрата вест е…

Пијалоците што ги нарачуваме по кафетериите не се секогаш чисти. Така, според едно истражување најмногу бактерии се кријат во чаша вода или газиран сок со парче лимон. Истажувачите тестирале 76 […]

Нега и убавина

Овие пијалаци помагаат да ослабете, особено околу половината

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но […]

Љубов и секс

Кои пијалоци делуваат како афродизијак

За многу пијалoци се смета дека имаат стимулирачки ефект врз либидото. Освен домашно приготвените, и некои класични пијалoци се сметаат афродизиачни средства. Пенливи вина: Тие иматстатус на стимулирачки пијалок. Како […]

Живот

Овие пијалоци ќе ви помогнат побрзо да ослабете

Овие три пијалоци ќе ви помогнат брзо и лесно да се ослободите од вишокот килограми, еве за кои станува збор:Кафе  Можеме да го наречеме природен енергетски пијалок, а истражувањата покажуваат […]

Живот

ЗА 30 ДЕНА ЦЕЛАТА ОБЛЕКА ЌЕ ВИ БИДЕ ГОЛЕМА: 2 состојки и вода, најсилен согорувач на масти!

Важно е да ги почитувате паузите и бројот на денови колку е дозволено да се пие од овој напиток, како и секогаш да го консумирате на празен стомак.Кога ќе мислите […]