Ознака: плажа

Вести

Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Неконтролирани забави на плажите во Градиште

На социјалните медиуми деновиве можеме да забележиме голем број на видеа и слики од плажите  во Охрид. Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Зошто надлежните служби не реагираат […]

Сцена

Го напушти Скопје: Лила Филиповска во вонредна состојба успеа некако да стигне на плажа

Поради пандемијата со коронавирусот и вонредната состојба повеќе од два месеци сме „затворени“ во нашите домови со почитување на мерките за заштита, а со проглсување на новата вонредна состојба така […]

Занимливости

Се облекол како „смрт“ и ги плашел луѓето на плажа, поради корона вирусот

Адвокат од Мајами пронајде начин како да ги предупреди луѓето на социјална дистанца на плажите во Флорида каде што и покрај коронавирусот тие се отвараат. Адвокатот Даниел Улфелдер тоа го […]

Занимливости

Планетата се рестартира: По 20 години морски желки положуваат јајца на плажите на познатата туристичка дестинација

На Тајланд регистрирани се 2.765 заразени и 47 починати лица од коронавирус. Забранети се меѓународните летови и на сила е препораката граѓаните да останат во своите домови. Токму, овие одлуки […]

Сцена

Лила накратко го „напушти“ карантинот, па виртуелно замина на плажа и коктел

Пандемијата, коронавирусот, ковид19 или короната ни стави рампа на секојдневните активности, навики, рутини, па од постојано излегување дома, сега најголемиот дел од времето го поминуваме дома во из0лација. Ова особено […]