Ознака: плажа

Сцена

Среди зима таа ужива на плажа – Татјана во костим за капење доби само пофалби

Македонската презентерка на вести, Татјана Стојановска, ужива во Нов Зеланд. Таа објави фотографии на социјалните мрежи на кои доби многу коментари. На фотографијата водителката носи пристоен костим за капење и […]

Сцена

Гоца Тржан се соблече на плажа, лавина коментари за нејзиното тело

Српската пејачка Гоца Тржан (45) оваа година летува на Лефкада во Грција. Таа ги запали социјалните мрежи со објавата на новите фотографии, на кои на покажува одличната фигура на телото. […]

Македонија

Kaтица ја фркнала главата, па морало да ја масираат на плажа

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски сподели нова фотографија од одморот на Катица Јанева. “Откако излезе снимката за „Рекет”, почитуваната Катица Јанева која е на ‘ваканција’ во Калитеа ја фати глава […]

Сцена

Новак и Јелена се фотографирани со децата на плажа, а Стефан е вистински хит

Папараците во Марбеја во чекор го следат Новак Ѓоковиќ кој таму се подготвува за американската турнеја пред УС Опен. Слободното време Новак го користи за да си помине убаво со […]

Нега и убавина

Кои се најчестите опасности на плажа и како да се заштитите?

Одморите на плажа се можеби најубавото нешто, особено ако патувате и со деца. Но иако посетата на плажата може да биде навистина забавна, и овде постојат неколку опасности за коишто […]