Ознака: плажи

Вести

ГИ СПОРЕДИЈА СО ХИТЛЕР: Со хеликоптери ги бркаат туристите од плажите

Шпанија е една од земјите кои се најсилно погодени од коронавирусот во светот. Според последните податоци, заразени се повеќе од 517 000 луѓе, додека починале 29 418 лица. Властите се […]

Балкан

Топ 10 плажи за сечиј вкус и џеб во Црна Гора

На барање на туристичката индустрија, Црна Гора ги отвора границите за Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија. За влез во Црна Гора, најверојатно ќе биде потребен ПЦР негативен тест […]

Вести

Д-р Пановски: Подобро да ги затворат плажите, во Охрид никој не носи маска освен келнерите

Професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски во изјава за ТВ Телма вели дека е подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се почитува. -Моментално сум на плажа […]

Вести

Усвоени здравствените протоколи за работа на плажите и базените

Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија […]

Балкан

Се полнат плажите во Грција

Убавото време во текот на викендот, во комбинација со релативно високите температури и кревањето на рестриктивните мерки „Ковид-19“, натера многу Атињани да дојдат на неколку плажи во Атика. Иако имало […]

Вести

Италијанците му се спротиставија на вирусот- ги подготвија плажите, но еве ги правилата- по еден во вода!

Сопствениците на некои плажи во Италија почнаа да ги местат лежалките во пресрет на новата летна туристичка сезона. Согласно препораките за физичка дистанца, лежалките и чадорите за сонце се на […]