Ознака: плац

Вести

Гошев ја злоупотребил функцијата: За 5.000 евра купил земјиште вредно 630.000 евра?!

Зборува за финансии, дели лекции, обвинува. Ексгувернерот Петар Гошев периодов не се симнува од медиумите. Неговата задача е да ја врши валканата квази-експертска функција во редовите на опозицијата. А зошто […]