Ознака: пливачи

Живот

Една снимка им ги спаси животите: Голема ајкула тргна кон пливачите, погледнете како извлекоа жива глава

Морското куче било во лов на риби, недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула. „Таа како катапултирана излета од дното и се насочи кон големата туна“ […]