Ознака: пливач

Занимливости

Уживаа во водата, но тогаш им се придружи неочекуван гостин: Спасувачот почна да пука

Припадниците на американската крајбрежна стража, кои направија пауза и уживаа пливајќи покрај бродот, недалеку од брегот на Фиџи, примија непоканет гостин, ајкула. Под нивните нозе започнал да кружи предатор долг […]

Живот

Му испратила МОЌНО писмо на својот силувач, кој добил минимална казна зашто е познат пливач

САД: Силувачот, 20-годишниот Брок Ален Такер оваа недела беше прогласен за виновен и осуден само на 6 месеци затвор, иако за вакво дело се добиваат казни и до 6 години.Силувањето […]

Останати спортови

Петровски 39-ти на 200 метри градно

Македонскиот пливач Дамјан Петровски, го освои 39-то место во дисциплината 200 метри градно, на 11-то Светско првенство во 25-метарски базени, чии домаќин до 16. декември е Истанбул. Во квалификациите во […]