Ознака: плоштад

Црна хроника

Во Радовиш нема Бентли па со БМВ се возат низ плоштад

Продолжува ТикТок лудилото во Македонија во кое како да има натпревар кој да испаде поголем идиот. Пред една недела жител на Арачиново со Бентли возеше низ плоштадот, ден два подоцна […]

Вести

Комисијата предлага забрана за дочек на Нова година на плоштадите

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе нов пакет рестриктивни мерки кои ќе важат од 18 декември до 21 јануари. -Во претстојниот период Комисијата за заразни болести препорачува забрана […]

Живот

Вечерва ќе светне елката на плоштадот во Скопје

Во 19 часот вечерва ќе се запалат светилките на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ и истовремено ќе се отвори новогодишната населба, наречена Винтерленд. Со тоа почнува празничниот амбиент во градот, во […]

Вести

Извлечен камионот кој пропадна во фонтаната на плоштад

Камионот кој пред околу половина час пропадна на плоштадот Македонија, каде што се подготвува централниот пречек на ракометарите на Вардар, веќе е извлечен.Како што може да се види на фотографиите, […]

Локална самоуправа

Пехчевското село Умлена ќе добие плоштад

Со средства од Бирото за регионален развој во пехчевското село Умлена ќе се уредува плоштадот во селото со цел да се осовремени инфраструктурата што ќе придонесе и за збогатување на […]

Фото

Фото: Како изгледаше плоштад „Македонија“ некогаш

Плоштадот „Македонија“ бил и ќе остане една од најзначајните знаменитости на градот Скопје. Денес него го разубавуваат многуте споменици но и многуте нови градби  и реконструираниот  изглед на старите градби. […]