Ознака: ПМФЛ

Македонски фудбал

Неофицијално: Дејан Блажевски за 500 000 евра во Мајнц?!

Според неофицијални информации до кои дојде „Пулс24“ германскиот бундеслигаш Мајнц е „загреан“ за потписот на најдобриот фудбалер од Првата Македонска Фудбалска лига Дејан Блажевски, кој моментално е член на Хоризонт […]

Македонски фудбал

Фото: Во прекрасен амбиент, како вистинско дерби, пред преполни трибини

Стадионот во Турново беше преполн, мечот го следеа околу 2500 гледачи на трибините, капацитетот на стадионот е само 2000, а на единствената трибина едноставно немало „игла каде да падне“, дури […]